22‒24 Ian 2016 Winter Games

22‒24 Ian 2016 Winter Games









Championship Divisions              
Progressive Games Points by Division  
                     
Division 1
                     
Athletes 1 - 5   Points  
                     
AGRA'S   34  
ODU ROMANIA MANUFACTURING   27  
SMART SOFT SERV   22  
BRITISH AMERICAN TOBACCO ROMANIA   15  
MEDLIFE   4  
ARHIS-DESIGN   0  
ART ADRENALINE   0  
MIELE TEHNICA   0  
                     
Division 2
                     
Athletes 6 - 10   Points  
                     
NET BRINEL   42  
POLICOLOR S.A   25  
GABRIELS GTS TECHNOLOGY RO SRL   8  
                     
Division 3
                     
Athletes 11 - 20   Points  
                     
ENEL ROMANIA   87  
FAN COURIER   48  
IBM ROMANIA   31  
                     
Division 4
                     
Athletes 21 - 50   Points  
                     
SCHAEFFLER ROMANIA   179  
BENCHMARK ELECTRONICS SRL   121  
SPORT AWARD   115  
TERWA ROMANIA   53  
HUTCHINSON   47  
KRONWELL   47  
SIEMENS   45  
STABILUS ROMANIA   36  
R.P.L.P. KRONSTADT R.A.   32  
REGE AUTOMOTIVE BRASOV   28  
QUIN ROMANIA   21  
DUVENBECK LOGISTIK   11  
TELUS INTERNATIONAL EUROPE   5  
                     
Division 5
                     
Athletes 51 - 100   Points  
                     
PREH ROMANIA   86  
ARVATO BERTELSMANN   70  
DRAEXLMAIER ROMANIA   67  
MICHELIN ROMANIA   50  
                     
Division 7
                     
Athletes 151 - 200   Points  
                     
COMPUTER GENERATED SOLUTIONS ROMANIA   121  

 














Alpine Skiing
Sport Championship
Progressive Games Points        
    Points  
     
                           
1   PREH ROMANIA   32  
                           
2   KRONWELL   31  
                           
3   ODU ROMANIA MANUFACTURING   27  
                           
4   SPORT AWARD   25  
                           
5   STABILUS ROMANIA   22  
                           
6   SIEMENS   20  
                           
7   R.P.L.P. KRONSTADT R.A.   20  
                           
8   IBM ROMANIA   20  
                           
                           
Billiards
Sport Championship
Progressive Games Points        
    Points  
     
                           
1   SCHAEFFLER ROMANIA   51  
                           
2   COMPUTER GENERATED SOLUTIONS ROMANIA   31  
                           
3   BENCHMARK ELECTRONICS SRL   27  
                           
4   SIEMENS   9  
                           
5   QUIN ROMANIA   4  
                           
6   PREH ROMANIA   2  
                           
7   HUTCHINSON   1  
                           
                           
Catchball
Sport Championship
Progressive Games Points        
    Points  
     
                           
1   SPORT AWARD   84  
                           
2   NET BRINEL   42  
                           
3   COMPUTER GENERATED SOLUTIONS ROMANIA   30  
                           
                           
Shooting
Sport Championship
Progressive Games Points        
    Points  
     
                           
1   BENCHMARK ELECTRONICS SRL   22  
                           
2   SCHAEFFLER ROMANIA   14  
                           
3   SIEMENS   7  
                           
4   R.P.L.P. KRONSTADT R.A.   7  
                           
5   PREH ROMANIA   6  
                           
6   TERWA ROMANIA   5  
                           
7   HUTCHINSON   4  
                           
8   ARVATO BERTELSMANN   4  
                           
                           
Snow Volleyball 4s
Sport Championship
Progressive Games Points        
    Points  
     
                           
1   SCHAEFFLER ROMANIA   56  
                           
2   MICHELIN ROMANIA   44  
                           
3   COMPUTER GENERATED SOLUTIONS ROMANIA   28  
                           
4   HUTCHINSON   12  
                           
5   DUVENBECK LOGISTIK   4  
                           
                           
Snowboarding
Sport Championship
Progressive Games Points        
    Points  
     
                           
1   ARVATO BERTELSMANN   14  
                           
2   IBM ROMANIA   11  
                           
3   GABRIELS GTS TECHNOLOGY RO SRL   8  
                           
4   STABILUS ROMANIA   7  
                           
5   SMART SOFT SERV   7  
                           
6   PREH ROMANIA   6  
                           
7   COMPUTER GENERATED SOLUTIONS ROMANIA   5  
                           
8   KRONWELL   4  
                           
                           
Soccer 6s
Sport Championship
Progressive Games Points        
    Points  
     
                           
1   FAN COURIER   48  
                           
2   TERWA ROMANIA   42  
                           
3   PREH ROMANIA   36  
                           
4   ARVATO BERTELSMANN   30  
                           
5   HUTCHINSON   24  
                           
6   DRAEXLMAIER ROMANIA   18  
                           
7   KRONWELL   12  
                           
8   SIEMENS   6  
                           
                           
Table Tennis
Sport Championship
Progressive Games Points        
    Points  
     
                           
1   SCHAEFFLER ROMANIA   50  
                           
2   BENCHMARK ELECTRONICS SRL   44  
                           
3   POLICOLOR S.A   25  
                           
4   ENEL ROMANIA   21  
                           
5   ARVATO BERTELSMANN   15  
                           
6   R.P.L.P. KRONSTADT R.A.   5  
                           
7   PREH ROMANIA   3  
                           
8   COMPUTER GENERATED SOLUTIONS ROMANIA   2  
                           
                           
Tennis
Sport Championship
Progressive Games Points        
    Points  
     
                           
1   AGRA'S   34  
                           
2   ENEL ROMANIA   17  
                           
3   DRAEXLMAIER ROMANIA   16  
                           
4   QUIN ROMANIA   15  
                           
5   STABILUS ROMANIA   7  
                           
6   SPORT AWARD   6  
                           
7   COMPUTER GENERATED SOLUTIONS ROMANIA   5  
                           
8   BENCHMARK ELECTRONICS SRL   4  
                           
                           
Tenpin Bowling
Sport Championship
Progressive Games Points        
    Points  
     
                           
1   ENEL ROMANIA   47  
                           
2   BENCHMARK ELECTRONICS SRL   24  
                           
3   REGE AUTOMOTIVE BRASOV   22  
                           
4   DRAEXLMAIER ROMANIA   16  
                           
5   BRITISH AMERICAN TOBACCO ROMANIA   15  
                           
6   COMPUTER GENERATED SOLUTIONS ROMANIA   11  
                           
7   MICHELIN ROMANIA   6  
                           
8   ARVATO BERTELSMANN   3  

 












Medalist Award              
Progressive Table              
             
Organisation 1st 2nd   3rd   Total
                       
                       
SCHAEFFLER ROMANIA 8 5   7   20
             
                       
SPORT AWARD 7 0   9   16
             
                       
PREH ROMANIA 2 2   8   12
             
                       
ENEL ROMANIA 3 4   4   11
             
                       
BENCHMARK ELECTRONICS SRL 4 2   4   10
             
                       
FAN COURIER 6 0   0   6
             
                       
NET BRINEL 0 6   0   6
             
                       
TERWA ROMANIA 0 6   0   6
             
                       
AGRA'S 2 2   0   4
             
                       
KRONWELL 1 2   1   4
             
                       
MICHELIN ROMANIA 0 4   0   4
             
                       
STABILUS ROMANIA 0 3   1   4
             
                       
COMPUTER GENERATED SOLUTIONS ROMANIA 0 1   3   4
             
                       
POLICOLOR S.A 2 1   0   3
             
                       
ARVATO BERTELSMANN 2 1   0   3
             
                       
ODU ROMANIA MANUFACTURING 2 0   1   3
             
                       
SMART SOFT SERV 1 2   0   3
             
                       
DRAEXLMAIER ROMANIA 1 1   1   3
             
                       
R.P.L.P. KRONSTADT R.A. 0 3   0   3
             
                       
SIEMENS 0 0   3   3
             
                       
REGE AUTOMOTIVE BRASOV 1 0   1   2
             
                       
IBM ROMANIA 1 0   1   2
             
                       
QUIN ROMANIA 1 0   0   1
             
                       
GABRIELS GTS TECHNOLOGY RO SRL 1 0   0   1
             
                       
BRITISH AMERICAN TOBACCO ROMANIA 0 0   1   1
             

Winter Corporate Games, Ianuarie 2016

22

VIN

23

SAM

24

DUM


SuperCentru


Hotel Kronwell, Bd. Gării, Nr. 7, Braşov


17:00-20:00


 


 

Marea Paradă

Pârtia Bradului, Poiana Braşov

 

18:30

 

Games Party

Club Capra Neagră, Poiana Braşov

 

21:00

Festivitatea de premiere a firmelor

Hotel Kronwell, Bd. Gării, Nr. 7, Braşov

 

 

16:00

Biliard

Club Arta, Str. Grădinarilor, Nr. 13, Braşov

 

09:00

09:00

Bowling

Hotel          Wolf Club, Bran

Kronwell, Bd. Gării, Nr. 7, Braşov

 

09:00

09:00

Catchball

Sala de sport Universitatea Transilvania

Str. Universităţii, Nr. 1, Braşov

 

09:00

 

Fotbal în 6

Fan Sport Arena - Şcoala nr. 2 “Coresi”, Bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt, Nr. 15, Braşov Fotbal Arena Paradisul Acvatic

Bd. Griviţei, Nr. 2F-2G, Braşov

Pro Arena, Calea Feldioarei, Nr. 98, Braşov

 

 

 

09:00

 

 

09:00

Schi Slalom Pararel

Pârtia Lupului, Poiana Braşov

 

 

10:00

Schi Super G

Pârtia Lupului, Poiana Braşov

 

10:00

 

Snowboard

Pârtia Lupului, Poiana Braşov

 

14:00

 

Tenis de câmp

Tenis Arena, Bd. Griviţei, nr. 1W, Braşov

 

10:00

10:00

Tenis de masă

Şcoala Generală nr. 11 "St. O. Iosif",

Str. Busuiocului, Nr. 1, Braşov

 

09:00

 

Tir

Poligonul Ultra Armory,

Str. Zizinului, Nr. 109 bis, Braşov

 

10:00

 

Volei pe zăpadă

Stadion Olimpic, Poiana Braşov

 

09:00

 

Kids Corporate Games

Pârtia Lupului, Poiana Braşov

 

 

11:00

 

Catchball Winter 2016

0852 CHB WOM OPEN

Fotbal in 6 Winter 2016

6663 SO6 MEN OPEN

Schi Super G Winter 2016

0224 ALP SG WOM OPEN
0225 ALP SG MEN OPEN
0228 ALP SG WOM 40+
0229 ALP SG MEN 40~49
0230 ALP SG EXPERT

Snowboard Winter 2016

6483 SBD SG WOM OPEN
6484 SBD SG MEN OPEN

Sponsori